Sukces Mądrych Cyfrowych!

Podczas ferii zimowych we współpracy z Fundacją „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom” i Google org realizowaliśmy z grupą uczniów klas VII projekt Mądrzy Cyfrowi. Po warsztatach siódmoklasiści zaczęli realizację własnego projektu zmiany społecznej „Dojrzali Juniorzy”. Swoje działania skierowali do osób starszych. Pomysł młodych ludzi z Jedynki i ich prezentacja filmowa projektu na tyle spodobały się organizatorom, że w ramach wyróżnienia z blisko 200 placówek z całej Polski biorących udział w konkursie, znaleźliśmy się w piątce szkół zaproszonych do wzięcia udziału w debacie Mądrzy Cyfrowi.

Odbyła się ona 24 maja, podczas realizowanych na Stadionie Narodowym Warszawskich Targów Książki. W rozmowie z Anną Dziewit –Meller i Marcinem Mellerem uczestnicy projektu opowiedzieli o tym, dlaczego zdecydowali się na taki projekt, o działaniach, które realizowali i bardzo ciekawej współpracy z seniorami.

Gościem Specjalnym Debaty MC była Katarzyna Sokołowska, reżyser, choreograf i producent największych pokazów mody, która pomogła organizatorom wykreować modę na wartości i mądre korzystanie z nowych technologii. Jednym z głównych punktów debaty był też udział w dyskusji Katarzyny Ryrych i Pawła Beręsewicza, autorów opowiadań w książkach „Gorzka czekolada”, które wykorzystywaliśmy jako materiały projektowe w trakcie warsztatów. Nie zabrakło również elementów cyfrowych i interaktywnych aplikacji, a freestylowe warsztaty o wartościach poprowadził rapujący filozof Mikser.

To była niezapomniana przygoda dla naszych uczniów. Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy projekt zrealizowany w ramach programu nastąpi w listopadzie. Już dziś mocno trzymamy kciuki za sukces jedynkowych Dojrzałych Juniorów i zapraszamy do obejrzenia konkursowej prezentacji:

A tu relacja TVN z debaty, w programie "Co za tydzień".