Zdrowo i kolorowo!

W piątek 23 lutego w klasie 3g zrobiło się przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! W tym dniu odbył się klasowy konkurs sałatek i surówek pod nazwą Zdrowkolorowo. Dzieci  na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne, witaminowe sałatki.  Przyniosły z domów różne świeże owoce i warzywa. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i warzyw. Każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Uczniowie samodzielnie kroili i przyrządzali sałatki i surówki przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie posiłków dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Na koniec każdy mógł spróbować zdrowych dań swoich kolegów i koleżanek. Nawet zakradła się do klasy pewna głodna myszka… Sałatki i surówki udały się, wyszły wspaniale i każdy został zwycięzcą!