Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

Artykuły

Pierwszoklasiści w Muzeum Historycznym

2019-04-14
W kwietniu klasy pierwsze obejrzały w Muzeum Historycznym wystawę pt. „Złoty Wiek Przasnysza”. Po ekspozycji oprowadzają Miłka i Przemko, wirtualne dzieci mieszkające w Przasnyszu w dawnych czasach. Dzieje miasta przedstawione są od legendarnej wizyty księcia Konrada w chacie młynarza Przasnycha po wyjątkowy rozkwit miasta w XVI wieku. Wystawa jest ciekawą lekcją historii poprzez wykorzystanie projekcji cyfrowych, gier i aplikacji edukacyjnych na ekrany dotykowe. Czy się nam podobało???  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Czytaj więcej o: Pierwszoklasiści w Muzeum Historycznym

Wizyta naszych uczniów w Portugalii w ramach programu ERASMUS+

2019-03-26

W dniach 24 – 30 marca 2019 roku w portugalskiej miejscowości Algueirᾶo (Sintra) niedaleko Lizbony ma miejsce wizyta partnerska uczniów i nauczycieli w ramach unijnego projektu Erasmus+ „Smitten Kitchen; A Thyme to Eat” („Oczarowani kuchnią”).

Czytaj więcej o: Wizyta naszych uczniów w Portugalii w ramach programu ERASMUS+

Święto Wiosny

2019-03-24

Pierwszy Dzień Wiosny powitaliśmy w naszej szkole niezwykle kolorowo i tanecznie. Tego dnia odbył się bowiem Wiosenny Festiwal Tańca, podczas którego dziewczęta z klas 4-7 prezentowały układy taneczne przygotowane pod kierunkiem pani Doroty Jaśkiewicz. Wspaniałe tańce, piękne stroje i dobra muzyka sprawiły, że wiosnę powitaliśmy z radością i „z przytupem”.

Każda klasa wykonała też  wiosenne drzewo, które następnie „zasadziła” na szkolnym korytarzu. Aleja Wiosennych Drzew będzie nam jeszcze długo przypominać o tym miłym wydarzeniu.

Czytaj więcej o: Święto Wiosny

Ach, te bale w karnawale…

2019-03-06
Wtorek, 5 marca, był ostatnim dniem karnawału. Uczniowie klas II spędzili go wspólnie na baliku maskowym, który odbył się w budynku szkoły przy ul. Szkolnej. Zabawę taneczną przeplataną zabawami ruchowymi poprowadziła pani Dorota Jaśkiewicz. Drugoklasiści  bawili się znakomicie. W pogodnym nastroju pożegnali długi tegoroczny karnawał.
Czytaj więcej o: Ach, te bale w karnawale…

Ortografia nie jest trudna!

2019-03-06
Ortografia sprawia niektórym kłopot. Prawdą jest, że zasady pisowni naszego ojczystego języka są skomplikowane. Tymczasem uczniowie kl. 2d doskonale poradzili sobie z niełatwymi regułami ortograficznymi i pisownią trudnych wyrazów. Z inicjatywy rodziców w klasie powstał kącik ze słowniczkami ortograficznymi. Dzieci -  wykonując ćwiczenia, rozwiązując krzyżówki, redagując krótkie teksty – sięgają po kolorowe słowniki i nie mają wątpliwości, jak poprawnie zapisać wyraz. Słowniczki stały się też klasowym narzędziem wielu zabaw edukacyjnych. Często wykorzystywane są do pracy w parach.  Szybko okazało się, że przyswajanie zasad pisowni stało się wciągającą zabawą, dającą drugoklasistom radość i przyjemność.
Czytaj więcej o: Ortografia nie jest trudna!


Przejdź do góry