Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

Artykuły

DZIEŃ OTWARTY W JEDYNCE

2018-02-20

 W dniu 15 lutego gościliśmy w naszej szkole przyszłych uczniów klas I wraz z rodzicami.  Wszyscy zgromadzeni zostali serdecznie przywitani przez pana dyrektora A. Siejkę i panią dyrektor J. Kaliszewską.  Na twarzach przyszłych Pierwszoklasistów malowało się duże zaciekawienie i radość.  Wspólne pierwsze spotkanie ze szkołą dzieci rozpoczęły zajęciami ruchowymi, podczas których tańczyły, słuchały muzyki, a następnie wyrażały swoje muzyczne  emocje poprzez działalność plastyczną. 

Czytaj więcej o: DZIEŃ OTWARTY W JEDYNCE

„Śladami bohaterów walczących o niepodległość”

2018-02-16

Dnia 01.02.2018 w ramach szkolnych obchodów stulecia niepodległości rozpoczęliśmy projektu wycieczek historycznych pod hasłem „Śladami bohaterów walczących o niepodległość”. Naszym celem było zwiedzenie dwóch muzeów; Muzeum Powstania Warszawskiego oraz mieszczącego się w gmachach Cytadeli Warszawskiej Muzeum Katyńskiego.

Czytaj więcej o: „Śladami bohaterów walczących o niepodległość”

Niezwykła lekcja fizyki

2018-02-16

O tym, jak ciekawą nauką może być fizyka, mieli okazję przekonać się uczniowie z klasy IVb.  We wtorek, 13.02, dzięki uprzejmości Akademii  Nauki, dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach z cyklu „ Fizyka dla Smyka”, które poprowadziła Pani Marta Skierkowska. Lekcja prowadzona metodą eksperymentu pozwoliła wszystkim uczestnikom na aktywne poznanie tajników związanych z dźwiękiem – jego powstawaniem, emisją i  odbiorem. Te zajęcia z pewnością rozbudziły ciekawość młodych naukowców i zachęciły ich do dalszego zgłębiania tajników fizyki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej bardzo ciekawej lekcjiUśmiech

Czytaj więcej o: Niezwykła lekcja fizyki

Domowe eksperymenty

2018-02-15

Młodzi badacze raz w tygodniu na zajęciach pt. „Domowe eksperymenty” mają okazję poznać rzeczywistość przyrodniczą poprzez samodzielne eksperymentowanie, obserwowanie i odnajdywanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Celem zajęć zajęć jest rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, nauczenie dzieci obserwacji oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych pierwszych zajęć, na których wykonaliśmy: tęczę w szklance i na talerzu, kolorową burzę w słoiku, uciekające kolory oraz gniotka.

Czytaj więcej o: Domowe eksperymenty

Dyskoteka walentynkowa

2018-02-14
W poniedziałek 12 lutego uczniowie klas IV – VII spotkali się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Okazją do zabawy stały się nadchodzące walentynki.
Impreza przebiegała w miłej i pogodnej atmosferze, a muzyka, którą zapewnili nam nasi "szkolni didżeje" trafiła w gusta wszystkich uczestników. Dowodem na to były roześmiane twarze uczniów i zapełniony parkiet.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i czekamy na kolejną, równie udaną imprezę!
Czytaj więcej o: Dyskoteka walentynkowa


Przejdź do góry