Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

Artykuły

Jarmark Staropolski 2018

2018-05-21

W sobotę 19 maja przenieśliśmy się w czasie….Kolejny już raz wzięliśmy udział w Przasnyskim Jarmarku Staropolskim. Wśród nas pojawiły się księżniczki, damy dworu, mieszczanki i szlachcic… Nasza szkoła zaprezentowała własne stoisko. Można było zobaczyć prace uczniów , własnoręcznie wykonać patriotyczną ozdobę oraz zakładkę  z logo Jedynki. Magia  średniowiecza zadziałała…

Do zobaczenia za rok!

                                                                                                        Uczestnicy Jarmarku wraz z opiekunkami      

Czytaj więcej o: Jarmark Staropolski 2018

Klasa V b na wycieczce

2018-05-18

Dnia 9 maja wyruszyliśmy na 3-dniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były Magiczne Ogrody. Czas w tym miejscu spędziliśmy na wspólnej zabawie i  spacerach. Drugiego dnia pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego. Najpierw poszliśmy do Muzeum Złotnictwa, następnie na Górę Trzech Krzyży, później obejrzeliśmy kościół, w którym znajdują się zabytkowe organy i pojechaliśmy do wąwozu korzeniowego.  Trzeciego dnia udaliśmy się Sandomierza,  zwiedzaliśmy miasto z panią przewodnik. Wszyscy mieli nadzieję, że spotkamy Ojca Mateusza. Potem chodziliśmy po wąwozie Królowej Jadwigi. Na końcu był rejs statkiem po Wiśle.

Czytaj więcej o: Klasa V b na wycieczce

Kuferek dobrych uczynków

2018-05-17

W bieżącym roku szkolnym zainicjowaliśmy akcję "Kuferek dobrych uczynków", by móc dzielić się i pomagać innym. A oto krótkie podsumowanie akcji, czyli co udało nam się zrobić dobrego dla innych:

 

 

Czytaj więcej o: Kuferek dobrych uczynków

6b i 6s z wizytą w Toruniu i Bydgoszczy...

2018-05-18

15 maja 2018r. odwiedziliśmy dwa rywalizujące ze sobą miasta województwa kujawsko – pomorskiego. Każde z nich zachwyca na swój sposób.W Toruniu urzekła nas przepiękna Starówka. Pan przewodnik z prawdziwą pasją opowiadał o życiu Mikołaja Kopernika i  historii tego miasta. W Piekarni Mistrza Bogumiła poznaliśmy tajemny przepis i wykonaliśmy własnoręcznie pierniki.

Czytaj więcej o: 6b i 6s z wizytą w Toruniu i Bydgoszczy...

Nasze eksperymenty

2018-05-15

W środy i piątki uczniowie na zajęciach „Domowe eksperymenty” przeprowadzają różne bezpieczne doświadczenia. Mają kontakt z różnymi cieczami, substancjami, które ze sobą mieszają i obserwują jaka reakcja nastąpi po chwili. Towarzyszy temu uśmiech i pozytywne zaskoczenie. Miła atmosfera i fajna zabawa na zajęciach to podstawa. Zapraszamy do obejrzenia naszych nowych zdjęć.

Czytaj więcej o: Nasze eksperymenty


Przejdź do góry