Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

Artykuły

SAVOIR-VIVRE PRZY STOLE W KLASIE 0bi

2020-10-16
Znajomość dobrych manier przez dzieci korzystnie wpływa na atmosferę w grupie i relacje miedzy rówieśnikami. Dobre maniery to nic innego jak umiejętność wyrażania życzliwości, szacunku wobec innych i panowania nad emocjami. To znajomość obowiązujących zwyczajów i form towarzyskich.
Dlatego w ramach zajęć „Savoir-vivre przy stole” przedszkolaki z klasy 0bi po obejrzeniu filmu „Z kulturą przy stole” utrwaliły zasady zachowania się przy stole, sposób nakrywania i podawania do stołu, a podczas zabawy zręcznościowej miały okazję wcielić się w rolę kelnera.
Czytaj więcej o: SAVOIR-VIVRE PRZY STOLE W KLASIE 0bi

Podziękowania od uczniów

2020-10-13

Zajęcia kreatywne w klasie 0bi

2020-10-10
Podczas zajęć z cyklu „Podróż dookoła świata”, których celem jest rozwijanie kreatywności oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej, dzieci z oddziału 0bi w ostatnich tygodniach przeniosły się na włoską Sycylię oraz do Francji.
Podczas podróży na Sycylię, sześciolatki poprzez obserwację ciekawego eksperymentu miały okazję poznać budowę i działanie najbardziej aktywnego wulkanu Europy - wulkanu Etna. Zaś przenosząc się do Francji, dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi specjałami kuchni francuskiej, po czym samodzielnie wykonały rogaliki z ciasta francuskiego. Zajęciom towarzyszyło ogromne zaciekawienie, radość oraz zaangażowanie.
Czytaj więcej o: Zajęcia kreatywne w klasie 0bi

PROJEKT NR 1 „RYBY NIE TYLKO NA NIBY – AKWARIUM MORSKIE W JEDYNCE”

2020-10-05
Kochani Rodzice, Uczniowie, Harcerze, Sympatycy Jedynki, Mieszkańcy Przasnysza!
Zachęcamy do głosowania na nasz projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego.
Link do głosowania:
Czytaj więcej o: PROJEKT NR 1 „RYBY NIE TYLKO NA NIBY – AKWARIUM MORSKIE W JEDYNCE”

Świetlicowe wiewiórki

2020-10-08

Dzisiaj w szkolnej świetlicy odbyła się pogadanka na temat jesieni, będąca wstępem do zajęć plastycznych. Wszyscy zwrócili uwagę na zmieniającą się wokół przyrodę, podkreślając otaczający nas krajobraz, przepełniony paletą kolorowych barw. Rozmowy dotyczyły kolorów jesieni i wiewiórek.

Pod hasłem ,,Świetlicowe wiewiórki" dzieci samodzielnie wykonały piękne, kolorowe prace, które zostały umieszczone na wystawie. Nasi podopieczni wypełniali kontury wiewiórek kolorowym papierem lub je kolorowali, zaś ogony przyozdobili pomarańczowymi wycinankami z bibuły.

Zajęcia plastyczne to nie tylko rozwijanie kreatywnego myślenia, wyobraźni i zdolności manualnych, to także integracja z grupą, oraz wspólna zabawa, przebiegająca w wesołej i ciepłej atmosferze. 

Czytaj więcej o: Świetlicowe wiewiórki


Przejdź do góry