Jesteś tutaj: Start / Nasz patron

Kawalerowie Orderu Uśmiechu

Szkoła  Podstawowa  nr  1  z  Oddziałami  Integracyjnymi  w  Przasnyszu  od  września  2000  roku jest placówką z oddziałami integracyjnymi. W roku szkolnym 2006/2007 zrodziła się myśl, aby naszej szkole patronował ktoś, kogo działalność byłaby związana z pracą dla dobra dzieci, kogo życie i praca są godne naśladowania. Idealnymi kandydatami  okazali  się  Kawalerowie  Orderu  Uśmiechu,  ponieważ  ich działalność przynosi najmłodszym radość a często ratuje życie.

W maju 2008 roku szkoła wystąpiła do Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu z prośbą  o wyrażenie zgody,  aby Szkoła  Podstawowa  nr 1 z  Oddziałami  Integracyjnymi   w  Przasnyszu  mogła  nosić  zaszczytne  imię  Kawalerów  Orderu  Uśmiechu.  W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo następującej treści:

Warszawa, 7 lipca 2008 roku

Szanowny Panie Dyrektorze

W imieniu Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu z prawdziwą satysfakcją wyrażanm zgodę na nadanie Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.
Ogromnie się cieszę, że tak dobra szkoła dołączy do grona naszych placówek.
aaaaaaa

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami

Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu

Marek Michalak Kawaler Orderu Uśmiechu

Dnia 25.09.2008 r. Rada Miejska w Przasnyszu podjęła uchwałę nadającą SP nr 1 imię Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Mottem naszej pracy będzie przesłanie zawarte w statucie

„Dobro wszystkich dzieci na świecie najwyższym celem ludzi szlachetnych".

Obecnie jest już ponad 900 Kawalerów Orderu Usmiechu z 45 krajów na całym świecie. Do ich grona należą:

• hierarchowie kościelni, arystokraci i politycy
  • działacze społeczni i wybitni pedagodzy
  • lekarze
  • twórcy literatury i poezji dla dzieci i młodzieży
  • piosenkarze i muzycy
  • aktorzy i reżyserzy
  • dziennikarze
  • sportowcy

Odznaczeni  są m.in. Jan Paweł II, matka Teresa z Kalkuty, Irena Sendlerowa,  Janina Ochojska, Marek Kotański, Anna  Dymna,  Ewa  Błaszczyk,  Wanda  Chotomska  oraz  pan Marek Michalak Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu i Rzecznik Praw Dziecka.

Warto zajrzeć na stronę: