Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

#Twoje dane-Twoja sprawa

Artykuły

KONKURSY DLA UCZNIÓW

2019-12-17

Drodzy Uczniowie!

Wiecie już, że w tym roku szkolnym bierzemy udział w ogólnopolskim programie „Twoje dane – Twoja sprawa”. W większości klas odbyły się już lekcje poświęcone ochronie danych osobowych i prawa do prywatności, a w innych – odbędą się w najbliższych dniach.

Teraz przyszedł czas, abyście sprawdzili i poszerzyli swoją wiedzę przystępując do konkursów związanych z ochroną danych osobowych. Chcemy zaproponować Wam udział w następujących konkursach:

1.      Konkurs na plakat - dla  uczniów klas 6 – 8;

2.      Konkurs literacki – dla uczniów klas 5 – 8;

3.      Konkurs na rymowankę lub wiersz – dla uczniów klas 1 – 4.

Zachęcamy Was do udziału w konkursach, dzięki któremu możecie wiele się nauczyć i pochwalić własną pracą i talentami. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas Dnia Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole, a laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Czytaj więcej o: KONKURSY DLA UCZNIÓW

Przystąpiliśmy do programu #Twoje dane Twoja sprawa

2019-12-17

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Program realizowany jest od 2009 pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i organizatorem jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, zaś partnerem wspierającym  - Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Celem Programu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o ochronie danych osobowych,  wiedzy o ryzyku, przepisach, zabezpieczeniach i prawach związanych z przetwarzaniem danych. W ramach Programu w każdej klasie odbędą się lekcje poświęcone ochronie danych osobowych i powiązanej z nią tematycznie cyberprzemocy. Planujemy także zorganizowanie szkolnego Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz konkursów związanych z ochroną danych.

Wszelkie informacje o wydarzeniach oraz materiały edukacyjne będziemy zamieszczać na stronie naszej szkoły (zakładka Twoje dane- Twoja sprawa), platformie Librus oraz specjalnej tablicy w holu szkoły. 

Koordynacją Programu zajmują się nauczyciele: Barbara Bieńkowska, Agnieszka Granecka, Wiesława Plichtowicz.

Czytaj więcej o: Przystąpiliśmy do programu #Twoje dane Twoja sprawa


Przejdź do góry