Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Harcerstwo 5. KDH BASTION

Nasza drużyna ,,Bastion” powstała we wrześniu 2013 roku. Drużynowym i założycielem był (i nadal jest) druh Paweł Rykowski. Nazwa oznacza podstawowy element umocnień wznoszony na załamaniach obwałowania twierdzy.

Dlaczego akurat bastion?

Najlepiej tłumaczy to nasz okrzyk:

„To nasz bastion, nasza twierdza,

Choć nie z cegieł wciąż zwycięża,

Serca nasze rozognione,

Czynią dobro jak szalone.”

 

5. KDH BASTION składa się z  23 osób wraz z drużynowym i przyboczną - Izabelą Piotrak. W skład drużyny wchodzą dwa zastępy: IGNIS (zastępowy - Stanisław Łopatka) oraz LOTUS (zastępowa - Pola Śmigielska). Razem organizujemy zbiórki, jeździmy na różne biwaki i obozy m. in. biwak w Czernicach Borowych, czy wakacyjny obóz 2016. Mimo że drużyna istnieje od niedawna, udało nam się zorganizować ,,Noc harcerską w Jedynce”, na której kilkoro z naszych biszkoptów (harcerzy przed przyrzeczeniem) złożyło harcerskie przyrzeczenie i otrzymało upragniony krzyż harcerski. Organizujemy i wspieramy również wiele innych akcji i wydarzeń na terenie naszego miasta oraz okolic. 

Harcerstwo jest dla nas naprawdę ważne i mamy nadzieję, że czynimy to, o czym mówił założyciel harcerstwa – Robert Baden – Powell:

 

„(…) a wtedy możecie uczynić to, co jest głównym obowiązkiem skauta, mianowicie pomóc tym, co się znajdują w potrzebie wszelkim sposobem, jaki jest w waszej mocy.”

 

Druhna Ewa Julia Kowalska

Druh Paweł Rykowski

 

 

Rok szkolny 2017/2018

WIGILIA HUFCA PRZASNYSZ W NASZEJ JEDYNCE

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 5. KDH BASTION - grudzień 2017

Tego wieczoru wieczoru nasza drużyna wraz z przyszłymi harcerzami przełamała się opłatkiem, składając wzajemnie świąteczne życzenia.

 

AKCJA HARCERSKA „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

W dniu 2 listopada 2017 roku wraz z harcerzami z Hufca Przasnysz wzięliśmy udział w Akcji Harcerskiej „Ocalić od zapomnienia”. Wszyscy o godzinie 16.00 spotkaliśmy się na cmentarzu parafialnym, po którym oprowadzał nas pan Jan Chmielewski (regionalista i historyk).

 

JESIENNA NOC HARCERSKA - FANTAZJADA

W dniach 27-28.10 organizowaliśmy wraz z 1 DH Zawiszacy Jesienną Noc Harcerską pod hasłem FANTAZJADA. Celem biwaku była integracja nowych i obecnych członków drużyn poprzez wspólne gry i zabawy.

 

BASTION NA III RAJDZIE IM. ZACHEUSZA NOWOWIEJSKIEGO W GÓRACH DĘBOWYCH - 30 WRZEŚNIA 2017

 

100-LECIE HUFCA ZHP PRZASNYSZ 1-3 WRZEŚNIA 2017

Niech żyje nam!

 

Rok szkolny 2016/2017

 

NA POCZĄTEK WAKACJI... RAJD PIESZO-KOLEJOWY TRASAMI TURYSTYCZNYMI PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA (PRZASNYSZ - CHOJNOWO - PRZASNYSZ)

VII PROFILAKTYCZNA GRA MIEJSKA

Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę a zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy. CZUWAJ !

 

BASTION NA 5. JARMARKU STAROPOLSKIM W PRZASNYSZU

Było wesoło, pysznie, bezpiecznie i oczywiście upalnie!

 

BIWAK SZKOLENIOWY W NOWEJ KRĘPIE 5-7 V 2017

Podczas biwaku poszerzaliśmy naszą wiedzę ze znajomości musztry oraz historii harcerstwa i skautingu.

DZIEŃ ZIEMI 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi harcerze z 5. KDH Bastion oraz 1 DH Zawiszacy odwiedzili miejską oczyszczalnie ścieków, gdzie dowiedzieli się jak wielki wpływ na środowisko ma człowiek i jak wiele od niego zależy, abyśmy mogli żyć na czystej planecie - naszej Ziemi. 

 

 

PEŁNIENIE WARTY PRZY GROBIE PAŃSKIM W PARAFII CHRYSTUSA ZBAWICIELA W PRZASNYSZU

 

BIWAK WIELKANOCNY W JEDYNCE

W pierwszy, tak bardzo ciepły, weekend tej wiosny zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 uczestniczyli w dwudniowym biwaku wielkanocnym.

Czytaj więcej...

HARCERSKA DROGA KRZYŻOWA W KLASZTORZE MNISZEK KLARYSEK KAPUCYNEK W PRZASNYSZU

 

 

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN 2017

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn odbyła się integracyjna zbiórka. Harcerze wspólnie przygotowali pizzę oraz pięknie nakryli do stołu, który przypominał wiosenny ogród. 

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2017

W sobotę 4 marca uczestniczyliśmy w Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanym przez 1. HDW Cichociemni. 

Czytaj więcej...

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZNOWU ZAGRAŁA!

W niedzielę 15 stycznia harcerze z 5. KDH Bastion, przy wsparciu wolontariuszy oraz Rodziców, przeprowadzili zbiórkę pieniężną w Jedynce, a także na głównych ulicach naszego miasta.

Czytaj więcej...

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017 - PRZASNYSZ

5. KDH "BASTION" NA WIGILII HUFCA PRZASNYSZ W SP2

 

NA BIWAKU ŚW. MIKOŁAJA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W PRZASNYSZU

W weekend 2-3 grudnia nasza drużyna brała udział w Biwaku św. Mikołaja zorganizowanym przez 6 HDK Fraternitas i 2 HDT Tibesti. Wspólne przygotowywanie świątecznych smakołyków, ozdób choinkowych i kolędowanie pozwoliło nam poczuć magię zbliżających się świąt. Nie było czasu na nudę.

 

BASTIONOWE ANDRZEJKI 2016

 

JESIENNA NOC HARCERSKA W JEDYNCE

W piątkowy wieczór 4 listopada druhny i druhowie z Hufca Przasnysz uczestniczyli w Jesiennej Nocy Harcerskiej zorganizowanej przez 1DH ZAWISZACY oraz 5 KDH BASTION. Główną częścią nocy było przygotowywanie jesiennej kolacji, głównie z produktów, które są charakterystyczne dla tej pory roku. Na ciszę nocną zabrakło już czasu…

 Czytaj więcej...

HARCERSKA AKCJA PAMIĘCI

W przeddzień Wszystkich Świętych harcerze z naszej drużyny zapalili znicze na grobach zmarłych, których życie w dużym stopniu związane było z naszą organizacją. 

 

AKCJA NABOROWA

Tegoroczna zbiórka naborowa zakończona powodzeniem! Uczestniczyli w niej chętni do wstąpienia na „harcerski szlak” – niezapomnianą przygodę, pełną różnorodnych wrażeń i głębokich przeżyć.

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - STARA KRĘPA

W pierwszą sobotę października, po kilkukilometrowym marszu, przemierzając Polny Młyn, Wandolin, Grabowo i Święte Miejsce, dotarliśmy do Starej Krępy, gdzie wspólnie zajadaliśmy "piekusy" z okazji święta pieczonego ziemniaka.

 

II HARCERSKI RAJD ŚLADAMI POR. WIKTORA ZACHEUSZA NOWOWIEJSKIEGO 

W niedzielę 25 września wzięliśmy udział w II Harcerskim Rajdzie Śladami por. Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego pseudonim „Jeż" w Górach Dębowych.

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2015/2016

 OBÓZ HARCERSKI "KIERWIK 2016"

 

 

"BASTION" NA XXXIX OGÓLNOPOLSKIM HARCERSKIM RAJDZIE "WISŁA" 2016

 

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

Dnia 11.03.2016 r. z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny odbyła się integracyjna zbiórka harcerska. Postanowiliśmy wspólnie przygotować i upiec pizzę.

 

 

2. NOC  HARCERSKA W JEDYNCE - DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2016

W nocy z 11 na 12 lutego w naszej szkole świętowaliśmy obchody Dnia Myśli Braterskiej  - międzynarodowego święta wszystkich skautów i harcerzy. Wydarzenie to połączone było z 2. Nocą harcerską w Jedynce.

 

Czytaj więcej

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! W niedzielę 10 stycznia harcerze z naszej drużyny oraz z 1 DH Zawiszacy , przeprowadzili zbiórkę pieniężną w szkole, a także na głównych ulicach w okolicy Jedynki.

 

Czytaj wiecej

<span style="fon


Przejdź do góry